digitální.názory.cz
 
Obrázek
 

Mahjong connect aneb co teď frčí ….

Mahjong asi není nikomu nutné blíže představovat. Herní systém ? tedy hledání shodných dvojic ? velice připomíná naše Pexeso, zde však situaci komplikuje navršení herních kamenů na sebe, takže některé z nich nejsou volně přístupné. 

mahjong.jpg

Co říká o Mahjongu wikipedie.cz :

Mahjong je čínská hra s obdélníkovými kameny pocházející z 19. století. Vyvinula se z karetní hry podobné rummy. Mah-jong znamená ?vrabci?, ptáci mystické inteligence. Ve hře je 136 kamenů (někdy 144) z bambusu, dřeva, kosti či plastu. 108 z nich patří ke třem skupinám – kolečka, bambusy a znaky. Ty jsou očíslované od 1 do 9 a od každého čísla jsou čtyři kameny. Dále jsou kameny pro severní, východní, západní a jižní větry, čtyři kameny pro červené, zelené a bílé draky a občas čtyři květiny a čtyři roční období. Hru hraje dva až šest hráčů, obvyklý počet jsou čtyři. Hra se rozšířila na západ od Číny po první světové válce a v USA se hraje variace, která je jednodušší a lépe bodovatelná.“

Kde si Mahjong zahrát: Hra Mahjong je dostupná také ve verzi ke stažení – sehnat tuto verzi můžete například na stahuj.cz nebo mymahj.com.

Štítky: , , , , , , ,

 

All rights reserved l copyright © 2008 digitalni.nazory.cz

 
 
Blog

Galerie

Kontakt

Archiv

Rubriky

Odkazy